شنبه, بهمن 27, 1397

ماژول متن متحرک ناجی (2)

 مارک اند اسپنسر: حق همیشه و کاملاً با مشتری است.

جستجو ساده

سرقت کلیدهای رایانه چطور رخ می دهد؟

 نرم افزارهایی که از آن ها به عنوان Keylogger یاد می شود می توانند کلید های زده شده روی صفحه کلید را ذخیره کرده و برای یک مقصد که از پیش تعیین شده ارسال کنند.

سرقت کلیدهای رایانه چطور رخ می دهد؟

1-Keylogger
 
Keylogger می توانند اطلاعات مهم رایانه ای مانند رمزهای عبور را به دست آورده و برای یک هکر ارسال کنند.برای مقابله با این نرم افزار ها نصب یک نرم افزار  امنیتی روی رایانه ضروری می باشد.
 
2-Install
 
نرم افزارها برای اجرا نیاز به نصب یا Install شدن روی رایانه ها را دارند.نصب یک نرم افزار در حقیقت ذخیره فایل های مورد نیاز برای اجرای برنامه روی دیسک سخت می باشد.پیش از  نصب نرم افزار باید مطمئن شد که با سیستم عامل مد نظر کاربر سازگاری دارد.
 
3-Open Source
 
برنامه های رایانه ای که ساخته می شوند دارای کدهایی برای اجرا هستند که از آن به عنوان Source یا منبع یاد می شود.اگر این کدها در اختیار افراد عادی قرار گیرد و هر فرد آشنا بتواند با آن کار کند به آن نرم افزار Open Source گفته می شود.از مشهورترین نرم افزار های Open Source  می توان مرورگر فایر فاکس،سیستم عامل آندورید را نام برد.
 
4-Registry
 
Registry یک بانک اطلاعاتی در سیستم عامل ویندوز می باشد که اطلاعات مورد نیاز نرم افزار های نصب شده و اطلاعات مورد نیاز سیستم عامل در آن ذخیره می شود.
 
5-File Format
 
هر فایل رایانه ای دارای یک قالب مشخص می باشد که در یک فایل متنی به زبان کامپیوتر ذخیره می شود.این قالب فایل نحوه خواندن،و شروع و پایان فایل را نیز مشخص می کند.به این قالب فایل که می تواند برای مثال JPEG باشد File Format می گویند.


 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی