چهارشنبه, اسفند 29, 1397

ماژول متن متحرک ناجی (2)

 مارک اند اسپنسر: حق همیشه و کاملاً با مشتری است.

جستجو ساده

اسمارت فون یا تلفن همراه هوشمند چیست؟

گوشی‌های هوشمند یا Smartphone گوشی‌های موبایل پیشرفته با قابلیت‌های خاص و کاربردهایی نظیر کامپیوترهای شخصی (PC) هستند. بیشتر گوشی‌های هوشمند دارای دوربین هستند.

تصویر اسمارت فون یا تلفن همراه هوشمند چیست؟

 

ویژگی‌های تلفن همراه هوشمند یا اسمارت فون :

 
سیستم عامل: در اصل، یک اسمارت فون دارای سیستم عامل است که اجازه اجرای اپلیکیشن‌های متفاوت را می‌دهد. اپل آیفون با iOS و گوشی‌های بلک بری با سیستم عامل بلک بری کار می‌کنند. بقیه تلفن‌ها هم با آندروید، ویندوز فون، بادا و … کار می‌کنند. این سیستم عامل‌ها هستند که یک تلفن هوشمند را هوشمند می‌کنند. 
 
اپلیکیشن: اسمارت فون‌ها قابلیت اجرای اپلیکیشن دارند. اپلیکیشن، نرم افزاری است که به تلفن هوشمند قابلیت انجام کارهای متعدد همچون اجرا و ویرایش فایل‌های آفیس را در گوشی می‌دهد. 
 
دسترسی به اینترنت: اسمارت فون‌ها قابلیت دسترسی به اینترنت با سرعت بالا را از طریق شبکه‌های سلولی و وای فای میسر می‌کنند. البته نباید فراموش کرد که اپراتور سرویس دهنده هم باید اینترنت پر سرعت ارائه دهد تا بتوان از این قابلیت تلفن‌ها استفاده کرد. 
 
صفحه کلید QWERTY: معمولاً اسمارت فون‌ها دارای صفحه کلید کامل QWERTY هستند. این بدان معناست که چیدمان صفحه کلید این تلفن‌های هوشمند همانند صفحه کلید کامپیوتر‌ها است.

 
 
 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی